Ручки для міжкімнатних дверей
Ручки для дверей відіграють ключову роль у комфортній експлуатації дверного полотна. Вони не лише впливають на зручність, практичність використання дверей, але й здатні задавати настрій усього інтер'єру приміщення, розставляючи яскраві акценти.
Купити дверні ручки для міжкімнатних дверей через величезну кількість варіантів не так просто, як хотілося б. Щоб згодом не пошкодувати про свій вибір, варто знати, які типи ручок існують і в чому полягає особливість кожного з них.
Види ручок для міжкімнатних дверей
Ручки для внутрішніх дверей за конструкцією практично не відрізняються від тих, що призначені для вхідних дверних полотен. Схема комплектації та особливості у них схожі. Є лише декілька нюансів, гідних уваги: матеріал виготовлення та механізм дії.
Говорячи про підбір потрібної ручки, варто враховувати не лише інтер'єрний стиль приміщення, а й конструкцію самих дверей, звертаючи увагу на розміри і метод установки ручки, якість її збірки, особливості дизайну, колірне рішення.
Ручки-скоби
Найбільш прості за конструкцією та комфортні у встановленні ручки виконані у формі скоби, обидва кінці якої фіксуються на дверному полотні. Виготовляються вони зігнутої або прямої форми, з гравіюванням або крученими деталями. До переваг ручок-скоб відносять:
- легкість монтажу і демонтажу;
- наявність безлічі варіантів матеріалів і забарвлень;
- придатність практично для будь-якого інтер'єру;
- доступна вартість.
Недолік лише один – відсутність засувки. Тобто, двері з такою ручкою неможливо повністю зафіксувати в зачиненому стані, і навіть за незначного перекосу полотна притвор перестає бути щільним.
Натискні ручки
Натискними називаються ручки із засувкою, що мають рухому рукоятку. Такі ручки дають можливість не лише відкривати двері, але й фіксувати їх у коробі, не дозволяючи рухатися при протягах. Ці ручки часто доповнені замком, встановленим у підготовлений для цього отвір у полотні дверей. Переваги натискних ручок:
функціональність (зачинення / відчинення / фіксаж);
варіативність виконання (форма, забарвлення, дизайн);
застосування з різними матеріалами.
Недоліки такої конструкції можуть проявитися за неякісного матеріалу виготовлення. Постійний силовий вплив на ручку низької якості призведе до її швидкого зношування і поломки. Тому фахівці рекомендують обирати натискні ручки з Італії, які зарекомендували себе з найкращого боку.
Ручки-кноби
Кнобами називають ручки для дверей круглої форми зі штирем посередині. Вони можуть бути дерев'яними, скляними, пластиковими або металевими. У найпростішому варіанті не мають засувки, у більш вдосконаленому – оснащені поворотним механізмом, який дозволяє вічинити двері поворотом ручки вправо. Окремі моделі доповнені фіксатором на одній із ручок, що утримує засувку закритою. На іншій ручці таких моделей є замкова щілина. Для установки такої ручки потрібно додатково зробити отвір у дверному полотні. До позитивних якостей ручок-кнобів відносять:
- компактність;
- безпечну круглу форму (актуально для сімей із дітьми);
- доступну вартість.
Ручки з фіксатором
Натискні ручки нерідко доповнюють засувками або замковим механізмом. При цьому конструкція має серцевину, рукоять і язичок. Ручки з таким механізмом частіше виробляються з металу. Вони дуже функціональні, прості в експлуатації й монтажі, варіативні з точки зору оформлення та конфігурації замку. Для правильного встановлення та якісної експлуатації такої ручки важливим є вирівнювання положення дверей і короба.
Ручки для розсувних дверей
Ручки для розсувних міжкімнатних дверей (ручки купе) завжди компактні та не перешкоджають пересуванню дверей уздовж стіни. При цьому врізані рукоятки, що являють собою пластину з виїмкою для пальців руки, монтуються в структуру дверного полотна. Є й зовнішні ручки, які кріпляться до самого полотна. За аналогічним принципом функціонують ручки для прихованих дверей, що доповнюють сучасні меблі та сміливі інтер'єрні рішення.
Матеріал виготовлення
- Для ручок із рухомим механізмом у якості матеріалу виготовлення найкраще підходить метал (вони можуть бути хромовані, латунні, з нержавіючої сталі). Рукоятки виробляють найрізноманітнішої форми, з додатковим декором або без нього. Металеві ручки високої якості цінуються за тривалу експлуатацію без втрати своїх первісних технічних характеристик.
- Ручки для міжкімнатних дверей без рухомих механізмів бувають дерев'яними, що робить їх ідеальним доповненням багатьох стилістичних рішень. Такі вироби приємні на дотик, можуть бути різного кольору й форми. Однак, вони досить швидко зношуються, нестійкі до вологи.
- ПВХ-двері частіше доповнюються пластиковими ручками, що імітують за кольором мармур чи камінь, або просто однотонними.
- Скляні міжкімнатні ручки витончені та здатні прикрасити будь-які двері. Найчастіше вони випускаються круглої форми та фіксуються на шурупи.
На сайті нашого інтернет-магазину представлений широкий вибір якісних міжкімнатних дверних ручок різномантітніх видів. Менеджери компанії завжди допоможуть вам зробити правильний вибір!
Залишилися питання?
Якщо у вас є питання, використовуйте
зворотний дзвінок, і ми передзвонимо
Не влаштовує ціна?
Запитайте нас про знижки
на обрані товари і може ми зможемо вас зацікавити!